Mecz testowy: Parma kontra Inter Mediolan Nerazzurri wygrywają u siebie 2:0

Lovata Andrean

2 10
2 10

rancakmedia.com – Poniżej przedstawiamy wyniki meczu przedsezonowego Ligi Włoskiej pomiędzy Parmą a Interem Mediolan, który odbył się w poniedziałkowy poranek WIB, gdzie Nerazzurri zdołali zwyciężyć, mimo że Lukaku nie został wzmocniony.

Rywalizując na stadionie Ennio Tardini, gospodarze Parmy grali w atakującym ustawieniu 4-3-3 w starciu z obrońcą tytułu mistrza ligi włoskiej z poprzedniego sezonu, Interem Mediolan.

Polegając na duecie Benedyczak, Brunetta i Iacoponi jako trio atakującym, Parmie często wydawało się, że skutecznie przedostaje się na pole karne drużyny gości.

Inter Mediolan pokonał Parmę 2:0 w przedsezonowym meczu towarzyskim, który odbył się w niedzielę czasu lokalnego na Stadio Tardini. Obydwa gole padły w drugiej połowie po zdobyciu Marcelo Brozovicia i Matiasa Vecino.

To ich drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Początkowo, w lipcu ubiegłego roku, drużyna Simone Inzaghiego wygrała 2:6 z Crotone, a następnie zremisowała 0:2 z Lugano.

Parma kontra Inter Mediolan. W meczu z Parmą Lautaro Martinez, Nicolo Barella i Alessandro Bastoni po raz pierwszy wystąpili w barwach Nerazzurrich po grze w reprezentacji. Inzaghi na początku meczu zagrał w ustawieniu 3-5-2.

Bastoni ze Stefanem De Vrijem i Milanem Skriniarem w linii obrony składającej się z trzech obrońców. Ivan Perisic i Matteo Darmian grali na skrzydłowych trio pomocników, w skład którego wchodzili Stefano Sensi, Nicolo Barella i Marcelo Brozoviz. W międzyczasie Martin Satriano współpracował z Martinezem w linii ataku.

Hakan Calhanoglu, zawodnik, który dołączył tego lata z AC Milan, był nieobecny z powodu kontuzji po tym, jak doznał lekkiej kontuzji podczas porannej sesji treningowej.

Inter był w stanie prowadzić w meczu. Ruchy Sensiego i Perisicia utrudniały grę obronie gospodarzy. Z kolei linia obrony Nerazzurri była trudna do przebicia dla kilku zawodników Parmy.

Zwycięstwo Parmy i Interu Mediolan Nerazzurri

Lautaro i Satriano w dalszym ciągu ułatwiali ataki, tworząc okazje do zdobycia bramki. Lautaro oddał strzał na bramkę, jednak piłka została skutecznie odbita i w 38. minucie wywalczył rzut rożny. Skriniar miał dobrą okazję, ale jego główkę obronił Simone Colombi.

Jedna z szans Parmy w pierwszym secie nadeszła po inwencji Dennisa Mana na prawym skrzydle, jednak podopieczni Inzaghiego byli w stanie zatrzymać jego strzał. Bezbramkowa sytuacja utrzymała się do przerwy.
Drugi zestaw

Po przerwie Inter Mediolan nadal prowadził. Trener Simone Inzaghi dokonał kilku zmian, aby zwiększyć intensywność ataku.

Wyniki były dość pozytywne, w 59. minucie Marcelo Brozovic, który otrzymał podanie Martineza, mocnym kopnięciem prawą nogą ze środka pola karnego skutecznie wbił się w bramkę Parmy.

Po pierwszym golu Inter Mediolan przypuścił jeszcze brutalniejszy atak. Stworzyli kilka udanych okazji, szczególnie z lewej strony, którą zajmował alternatywny zawodnik Federico Dimarco.

Ostatecznie Inter Mediolan był w stanie podwoić prowadzenie po strzale Matiasa Vecino, który w 70. minucie wybił dośrodkowanie Federico Di Marco. Wynik 0-2 na korzyść Interu Mediolan utrzymywał się do momentu, gdy długa strzykawka wydała dźwięk.

Po walce z Parmą podopieczni Simone Inzaghiego powrócą 14 sierpnia na ostatni mecz przedsezonowy z Dynamem Kijów na stadionie Giuseppe Meazza.

Skład zawodników Parmy na mecz Inter Mediolan

• Inter Mediolan (3-5-2):
    1 Handanović; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 77 Brozovic, 12 Sensi, 14 Perisic; 48 Satriano, 10 Lautaro
  • Rezerwowi: 21 Cordaz, 97 Radu, 8 Vecino, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 16 Salcedo, 18 Agoumé, 22 Vidal, 32 Dimarco, 42 Moretti, 46 Zanotti, 99 Pinamonti
  • Parma (4-3-3):
    1 Kolumbi; 2 Sohm, 3 Balogh, 4 Osorio, 5 Gagliolo; 6 Juric, 7 Mężczyzna, 8 Camara; 9 Benedyczak, 10 Brunetta, 11 D. Iacoponi
  • Rezerwowi: 12 Turk, 13 S. Iacoponi, 14 Dierckx, 15 Schiattarella, 16 Busi, 17 Vazquez.

W drugim secie nastąpiła niewielka zmiana. Inter nadal prowadzi w meczu. Mieli wiele okazji, dopóki pierwszego gola nie zdobył Brozovic, który w 2. minucie otrzymał asystę od Lautaro.

Dziesięć minut później padła druga bramka. Federico Dimarco dośrodkował z lewej strony, a Vecino głową.

Parma prawie strzelił gola po kopnięciu lewą nogą Franco Vazqueza. Dimarco w ostatniej minucie dokonał istotnej interwencji, ale jego próba i tak nie przyniosła skutku.

Po meczu Vecino przyznał, że podobał mu się występ ze swoją drużyną. Inter – stwierdził – pokazał grę, która nie poddawała się nawet w meczach towarzyskich. Czuł, że w tym meczu może strzelić gola.

„Ważne jest, aby zdobywać minuty i jak najlepiej rozpocząć sezon. „Ogólnie rzecz biorąc, zagraliśmy dobry mecz, oczywiście musimy być w 100% zdrowi, ale jesteśmy na dobrej drodze” – powiedział Vecino cytowany na stronie internetowej klubu.

Widzowie widzieli mecz. Vecino rozważa ich przybycie, aby dodać mu więcej entuzjazmu podczas gry. Co więcej, kilku sympatyków Interu widziało to bezpośrednio na stadionie.

Po meczu Parma - Inter Mediolan Nerazzurri rozegrają kolejny towarzyski mecz z Dynamem Kijów Stadion Brianteo Następna sobota. Rozgrywki włoskiej Serie A League rozpoczną z Genuą w sobotę 21 sierpnia.