Wyniki meczu ligi włoskiej AS Roma vs Lazio

Lutfi

Rancakmedia.com – AS Roma vs Lazio z miażdżącym wynikiem 3:0 w 30. kolejce Serie A 2021/22, poniedziałek (21). Tym razem Derby delle Capitale należy do I Giallorossi.

Mecz rozgrywany na Stadio Olimpico od początku był jednostronny. Już w pierwszej minucie Tammy Abraham zaskoczył wszystkich strzelając gola już w pierwszym ataku.

W 22. minucie Tammy dodała drugiego gola i było już 3:0. W 44. minucie rzut wolny Lorenzo Pellegriniego trafił do bramki Strakoshy.

Zwycięstwo 3:0 było dla Romy kluczowe, aby utrzymać piątą pozycję w tabeli. Bolaneters, pełna relacja z meczu poniżej!

Mecz AS Roma – Lazio

Mecz właśnie się rozpoczął i Roma natychmiast rozpoczęła grę. Tammy otworzyła wynik w pierwszej minucie potężnym uderzeniem z bliskiej odległości, które trafiło w lewy dolny róg siatki. Cel! Roma 1:0 Lazio.

Roma wyglądała bardziej przekonująco po wczesnym golu, a Lazio z trudem dotrzymywało kroku. Do 20. minuty Lazio tylko sporadycznie kontratakowało.

Roma powiększyła prowadzenie po golu w 22. minucie. Asysta Karsdorpa, ponownie Tammy przyjęła piłkę i oddała mocny strzał z bliskiej odległości. Cel! Roma 2:0 Lazio.

Trzeciego gola Roma strzeliła w 40. minucie. Rzut wolny, Pellegrini wykonuje go idealnie w prawy górny róg. Strakosha nie mógł dosięgnąć piłki. Cel! Zwycięstwo Romy 3:0 z Lazio.

Wynik 3:0 w pierwszej połowie miał wpływ na grę obu drużyn w drugiej połowie. Lazio próbowało odpowiedzieć w ciągu pierwszych dziesięciu minut, ale Roma nie ustępowała.

Mecz zaczął się stabilizować, tempo nieco spadło. Do 75. minuty obie drużyny nie przeprowadziły tak naprawdę groźnego ataku.

Na ostatnie 10 minut Roma zaczęła utrzymywać tempo, aby utrzymać wynik. Żadnych dodatkowych celów. Wynik wyniósł 3:0 dla podopiecznych Jose Mourinho i zwyciężył.

Skład

JAKO RZYM (3-4-2-1): Patricio; Ibanez, Mancini, Smalling; Oliveira (81′ Veretout), Cristante, Zalewski (74′ Vina), Karsdorp; Mkhitaryan, Pellegrini (87′ na górze); Ibrahima

Luis Acerbi, Felipe, Lucas (65 ′ Cataldi), Alberto (65 ′ Milinkovic-Savic), Pablo (65 ′ Romero) i Immobile uzupełniają skład LAZIO (4-3-3).

Wniosek

AS Roma pokonała Lazio 3:0 w poniedziałek (30) w 2021. kolejce Serie A 22/21. Tammy Abraham otworzył wynik już w pierwszej minucie mocnym uderzeniem z bliskiej odległości, który trafił w lewy dolny róg bramki.

W 44. minucie rzut wolny Lorenzo Pellegriniego trafił do bramki Strakoshy w prawym górnym rogu. Wyniki te są kluczowe dla Romy, aby utrzymać piątą pozycję w tabeli.