Wyniki meczu Olympique Lyon vs FC Porto w Lidze Europy

Lutfi

Rancakmedia.com – Drugi mecz ćwierćfinału Ligi Europy 2021–2022 pomiędzy Olympique Lyon a FC Porto mógł zakończyć się jedynie remisem 1:1. Mimo to wynik ten wystarczył, aby Lyon awansował do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu, który odbył się w zeszłym tygodniu, Lyon wygrał 1:0. Zespół z Lyonu Les Gones po dwóch meczach prowadzi obecnie w serii 2-1.

Przebieg meczu Olympique Lyon vs FC

Rywalizując na stadionie Parc OL we Francji w piątek (18) wczesnym rankiem WIB, drużyna FC Porto od początku meczu szybko dodała gazu i objęła prowadzenie u siebie z Olympique Lyon. Zespół prowadzony przez Sergio Conceicao szybko kontrolował piłkę i wywierał presję.

Nie stworzyli sobie jednak dobrej okazji do zdobycia gola. Lyon objął prowadzenie po rzucie rożnym Porto w 13. minucie i kontynuował atak.

Wynik był wyśmienity, Moussa Dembele (13′) po pięknej piłce od Leo Dubois zdołał zapisać się na tablicy wyników i Lyon wygrał 1:0. Dragoes – pseudonim FC Porto – oszalał i przypuścił zmasowany atak, gdy tylko ktoś coś powiedział.

Różne ataki Porto wydawały się bardzo skuteczne w przełamywaniu obrony Lyonu. Wyniki były korzystne, Dragoes zdołał wyrównać po mocnym strzale Pepe Aquino (27′) w bramkarza Anthony'ego Lopesa.

Piłka bez problemu minęła Lopesa, a sytuacja była 1-1. Po tej bramce tempo gry obu drużyn spadło, aż mecz w pierwszej połowie zakończył się równym wynikiem.

Od początku drugiej połowy Dragoes starał się kontrolować grę. Oddziały Sergio Conceicao natychmiast rozpoczęły ataki z dwóch agresywnych skrzydeł.

Pepe Aquino i Galeno byli na czele tego ataku, poruszając się agresywnie odpowiednio na prawym i lewym skrzydle. Jednak kilka możliwości, jakie stworzyła obrona Les Gonesa, zostało zatrzymanych.

W międzyczasie Lyon uruchomił pułapkę z szybkim kontratakiem, aby zagrozić bramce Porto. Plany gry obu drużyn nie przyniosły jednak rezultatu aż do połowy drugiej połowy.

W 80. minucie obie równie mocne drużyny rozpoczęły grę polegającą na szybkim kupowaniu i sprzedawaniu. Podczas gdy Porto polegało na szybkich skrzydłach, Lyon używał wysokich podań.

Jednak żadna bramka nie padła, dopóki sędzia nie zasygnalizował końca drugiej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Skład zawodników Olympique Lyon na mecz FC

Lyon (4-4-2): Anthony Lopes, Leo Dubois, Thiago Mendes, Castello Lukeba, Emerson Palmieri, Karl Toko Ekambi, Tanguy NDombele, Maxence Caqueret, Romain Faivre (Aouar 65′), Lucas Paqueta, Moussa Dembele (Kadewere 65) ′ ′), ')').

Piotr Bosz, główny trener

Diago Costa, Bruno Costa, Pepe, Chancel Mbemba, Zaidu Sanusi, Marko Grujic, Stephen Eustaquio, Uribe (59′), Fabio Vieira, Toni Martinez (Taremi 75′).

Trener: Sergio Conceicao

Wniosek

Drugi mecz ćwierćfinału Ligi Europy 2021–2022 pomiędzy Olympique Lyon a FC Porto mógł zakończyć się jedynie remisem 1:1. Mimo to wynik ten wystarczył, aby Lyon awansował do ćwierćfinału. Zespół z Lyonu, Les Gones, po dwóch meczach prowadzi obecnie w serii 2-1. W pierwszym meczu, który odbył się w zeszłym tygodniu, Lyon wygrał 1:0. Plany na grę obu drużyn nie przyniosły rezultatu aż do połowy drugiej połowy.

Podczas gdy Porto polegało na szybkich skrzydłach, Lyon używał wysokich podań. Ostatecznie po 1 minutach mecz zakończył się wynikiem 1:80, kiedy dla gospodarzy gola zdobył Tanguy NDembele.