Wyniki meczu Athletic Bilbao vs Barcelona Wynik 3-2

Lutfi

Athletic Bilbao vs Barcelona Wyniki Wynik 3 2

Rancakmedia.com – Athletic Bilbao vs Barcelona w finale Copa del Rey 2021/2022, a katalońska drużyna odpadła. Gol Ikera Muniaina w dogrywce oznaczał, że El Barca przegrała 3:2.

Podczas zawodów na Estadio San Mames w Bilbao w piątek (21 stycznia 1 r.) Barcelona straciła pierwszego gola po zgrabnym kopnięciu Ikera Muniaina. Do drugiej minuty Bilbao prowadziło 2022:1.

W 17. minucie Bilbao ponownie zagroził. Jednak rzut wolny Muniaina odbił się od bramki.

Trzy minuty później Barcelona wyrównała po podkręconym kopnięciu Ferrana Torresa. Był to także jego pierwszy gol po dołączeniu do zespołu latem 2011 roku. Tablica wyników zmieniła się na 1-1.

Do końca pierwszej połowy nie padło już więcej bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W 52. minucie drugiej połowy Bilbao oddał pierwszy strzał w 52. minucie dzięki strzale lewą nogą Nico Williamsa. Ter Stegen natomiast zdołał zatrzymać strzał.

W 85. minucie Bilbao ponownie objął prowadzenie. Dzięki bramce Inigo Martineza, która padła po chaotycznym scenariuszu wywołanym stałym fragmentem gry, Bilbao prowadzi obecnie 2:1.

Tuż przed końcową syreną Bilbao było o krok od zdobycia ostatniego gola w meczu. Bramka Alexa Berenguera nie została jednak uznana ze względu na pozycję spaloną Hiszpana. Potężny gol Pedriego w ostatnich minutach normalnego czasu gry zapewnił Barcelonie emocjonujący remis 2:2. W tej grze wymagany jest dodatkowy czas.

W dogrywce Iker Muniain strzelił zwycięskiego gola dla Athletic Bilbao w 105. minucie. W miarę upływu czasu Athletic Bilbao utrzymywał prowadzenie 3:2. Tym wynikiem Barcelona odpadła w 16/2021 finału Copa del Rey w sezonie 2022/XNUMX. Z drugiej strony Bilbao ma prawo awansować do ćwierćfinału.

Skład zawodników Bilbao na mecz z Barceloną

Athletic Bilbao XI (4-5-2): Juven Agirrezabala; Inigo Martinez, Dani Vivian, Yuri Berchiche; Oscara De Marcosa; Mikel Vesga; Dani García; Iker Muniain; Nico Williamsa; Raula Garcii; Oihan Sancet; Trener: Marcelino Garcia

XI Barcelona (4-3-3): Marc Andre Ter Stegen; Głównymi trenerami są Ronald Araujo, Gerard Pique, Jordi Alba, Dani Alves, Sergio Busquets, Pedri, Ferran Torres, Pablo Gavi, Ferran Jutgla, Abde Ezzalzouli Xavi Hernandez.

Wniosek

Zwycięstwo Athletic Bilbao vs Barcelona w finale Copa del Rey 2021/2022 zakończyło się remisem 3:3. Bramka Ikera Muniaina w dogrywce oznaczała przegraną El Barca 2:3, a katalońska drużyna odpadła z rozgrywek.

Ferran Torres strzelił swojego pierwszego gola dla klubu po dołączeniu do klubu latem 2011 roku. Tuż przed końcową syreną bramka Alexa Berenguera nie została uznana z powodu spalonego.