Era Valentino Rossiego w Moto GP dobiegła końca

Lovata Andrean

Valentino Rossi

Era Valentino Rossiego w Moto GP dobiegła końca – Szef Aprilii Gresini, Fausto Gresini, powiedział, że era Valentino Rossiego (Petronas Yamaha SRT) dobiegła końca. Zastanawiał się nad złymi wynikami Doktora – pseudonimu Rossiego – w MotoGP 2020.

Rossi w ostatnich kilku sezonach notował spadki. Rossi od dawna nie wygrał nawet wyścigu. Włoski zawodnik w końcu odniósł zwycięstwo w holenderskim MotoGP 2017. Od tego czasu największym osiągnięciem Rossiego jest miejsce w pierwszej trójce.

Słaby występ Rossiego po raz kolejny dał o sobie znać w MotoGP 2020. Rossi w tym sezonie zdobył tylko jedno podium w 14 wyścigach. Rossi wspiął się na szczyt trybun, zajmując 3. miejsce w MotoGP Andaluzji 2020.

Następnie Rossi w kolejnych czterech wyścigach osiągał całkiem dobre wyniki, mimo że nie wspiął się na szczyt trybun. Jednak wyniki Rossiego spadły i w kolejnych sześciu wyścigach nie zdobył żadnych punktów.

Rossi nie ukończył wyścigu 4 razy i opuścił dwa wyścigi, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Po wyzdrowieniu z Covid-19 Rossi był w stanie zająć dopiero dwunaste miejsce w dwóch ostatnich wyścigach tego sezonu.

Rossi osiągnął także najgorsze wyniki w całej swojej karierze w świecie profesjonalnych wyścigów. Rossi zajął 16. miejsce w końcowej klasyfikacji tylko dlatego, że udało mu się zgromadzić w tym sezonie 66 punktów. Najgorszym wynikiem Rossiego było zajęcie 9. miejsca w klasie 125 cm1996 w sezonie XNUMX.

Dowody te sprawiły, że Gresini uznał, że era Rossiego w MotoGP dobiegła końca. Szef Aprilii naprawdę chce, aby Rossi ponownie wygrał wyścig. Uważa jednak, że będzie o to trudno, bo w ciągu ostatnich kilku sezonów pojawiło się kilku potencjalnych młodych zawodników.

„Vale – pseudonim Rossiego, jak wiemy, jest niezwykłym jeźdźcem. „Może to pokazać w swoim obecnym wieku” – powiedział Gresini, cytując GP One z niedzieli (20).

„Czasami myślę, że byłoby wspaniale, gdyby Rossi wygrał wyścig. „Jednak jest mi smutno, gdy widzę, jak kończy wyścig na 15. lub 13. miejscu” – powiedział.

„Uważam go za jednego z najlepszych. Nadal jest silny, ale teraz jest kilku zawodników, którzy mają po 20 lat. W przyszłym sezonie będzie miał 42 lata. Wszystko ma swój okres. „Przykro o tym wspominać, ale to fakt” – powiedział Gresini.

Źródło : okezone.com