Wyniki meczów AS Roma vs Vitesse European Conference League

Lutfi

Rancakmedia.com – Poniżej znajdują się wyniki meczu Ligi Europejskiej Konferencji pomiędzy AS Roma a Vitesse, który odbył się w piątek (18) wczesnym rankiem WIB. Bramka Tammy'ego Abrahama w ostatniej minucie uratowała Giallorossi.

Rywalizując na Stadio Olimpico w rewanżu 16/XNUMX finału Ligi Regionów Europejskich, gospodarze AS Roma mają ambicję ukraść zwycięstwo nad przyjezdną drużyną Vitesse.

Przed tym meczem zespół Jose Mourinho ma mocny kapitał, zwłaszcza przewagę w sumie i bramki na wyjeździe.

We wczorajszym pierwszym meczu AS Roma zdołała wygrać u siebie z Vitesse 0:1. Jedynego gola dla Il Lupi strzelił Sergio Oliveira.

Przebieg meczów Europejskiej Ligi Konferencyjnej

Z takim wynikiem AS Roma potrzebuje przynajmniej remisu, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału.

Mimo że grali przed własnymi kibicami, AS Roma przez całą pierwszą połowę wydawała się silna dzięki mocnej obronie Vitesse. Nic nie wskazywało na to, że goście próbowali wywrzeć presję na AS Roma.

Najwyraźniej Adrian Grbic i jego przyjaciele stworzyli kilka okazji przed przerwą. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć gola.

W drugim meczu 16/0 finału Europejskiej Ligi Regionalnej AS Roma zmierzyła się z Vitesse po tymczasowym wyniku 0:XNUMX.

Podsumowanie meczu Ligi Europejskiej Konferencji

Kiedy Roma i Vitesse zremisowały bezbramkowo w Lidze Konferencyjnej, było jasne, że AS Roma awansuje do następnej rundy.

W piątek 18 marca 2022 r. na Stadio Olimpico odbędzie się mecz AS Roma kontra Vitesse. W rezultacie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Remis 1:1 oznaczał, że AS Roma zakwalifikowała się do kolejnej rundy, gdyż w pierwszym meczu w siedzibie Vitesse Roma Wolves zwyciężyły 0:1.

Dzięki temu wynikowi klub o pseudonimie Giallorossi ma prawo awansować do ćwierćfinału. Mimo że grali na własnej bazie, ten mecz nie był łatwy dla podopiecznych Jose Mourinho. Pojedynek był zacięty do momentu, w którym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Bramka Maksymiliana Wittka w 62. minucie wywołała łzy w oczach kibiców. Są mecze, które Giallorossi przegraliby, gdyby gol padł w dogrywce.

Zaniepokojenie na twarzach kibiców Romy opadło po golu Tammy’ego Abrahama w 90. minucie. Asysta Ricka Karsdorpa ułatwiła byłemu zawodnikowi Chelsea zdobycie gola i zakończyła pojedynek remisem 1:1.

Wniosek

AS Roma i Vitesse zremisowały bezbramkowo w 16/1 finału Europejskiej Ligi Konferencyjnej. Dzięki temu wynikowi Giallorossi mają prawo awansować do ćwierćfinału. W rezultacie mecz zakończył się wynikiem 1:18. W piątek 2022 marca XNUMX roku na Stadio Olimpico odbędzie się mecz AS Roma–Vitesse.