Chaos w meczu Tunezji z Mali w Pucharze Afryki

Lutfi

Rancakmedia.com – Podczas tegorocznego meczu Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Tunezją a Mali doszło do dużego zamieszania. Mecz zostaje odwołany przez sędziego meczowego przed upływem określonego czasu.

Mecz pomiędzy Tunezją a Mali jest meczem otwarcia Grupy F Pucharu Narodów Afryki. Gospodarzem tego meczu był stadion Lime w Senegalu.

Sędzia Janny Sikazwe sędziował mecz z wielkim trudem. Obie drużyny wymieniały ataki, dzięki czemu mecz był ciekawy od początku do końca.

Jednak sędzia meczowy wywołał kontrowersje w tym meczu. Dwukrotnie przed 90. minutą zagwizdał ostatni gwizdek i oznajmił koniec meczu.

Zobacz, co wydarzyło się podczas meczu Pucharu Narodów Afryki

Sprawdź chronologię poniżej

Dmuchnij dwukrotnie w gwizdek podczas meczu Pucharu Narodów Afryki

Według relacji The Athletic sędzia Janny Sikazwe wywołał kontrowersje w 85. minucie. Stało się tak, ponieważ zagwizdał i oznajmił koniec meczu.

Sikazwe i sędziowie byli wściekli z powodu tej sytuacji. Po wielu protestach Sikazwe zdecydował się kontynuować mecz.

Jednak mecz trwał tylko cztery minuty, a dokładnie 89 minut i 49 sekund. Sędzia odgwizdał długi gwizdek i oznajmił koniec meczu.

Tunezja protestowała

Decyzja sędziego o zakończeniu meczu na 11 sekund przed 90. minutą wywołała gorące skargi tunezyjskich zawodników i sztabu szkoleniowego. Ponieważ Tunezja została wówczas w tyle.

Przegrali 1:0. Dlatego nalegali, aby mecz był kontynuowany, ponieważ czuli, że mogą nadrobić zaległości.

Poza tym mecz powinien mieć kilka minut dogrywki. Ze względu na wiele zmian i naruszeń popełnionych w drugiej połowie, zwłaszcza incydent z czerwoną kartką z udziałem El Bilala Toure z Mali.

Chciałem kontynuować

Po meczu Afrykańska Federacja Piłki Nożnej wydała oświadczenie. Mimo że do końca meczu pozostało zaledwie kilka minut, goście chcieli kontynuować grę.

Pozostały czas gry kontynuowano 40 minut po długim gwizdku sędziego Sikazwe. Uważa się, że gracze z Mali są gotowi na ławkę rezerwowych, ale nie piłkarze z Tunezji.

Według doniesień tunezyjscy piłkarze i trenerzy byli bardzo wzburzeni. Dlatego nie rozegrali kontynuacji meczu.